Go je jedna z nejstarších, nejjednodušších a troufl bych si říct i nejlepších deskových her na světě. Je pro dva hráče, má jednoduchá pravidla, ke hře Vám stačí kromě soupeře jen hrací deska (Goban) a 2 sady kamenů (bílé a černé). O vítězi nerozhoduje náhoda, podobně jako v šachu. Kameny se kladou na desku (nepohybuje se s nimi). Cílem je získat více bohů než soupeř.

Go má jednoduchá pravidla, ty základní pro zvládnutí první zjednodušené partie (tzv. Atari Go) se dají vysvětlit za 2 minuty. Tak pojďme na to...

Pokud máte telefon nebo jiné zařízení se systémem Android, máte k dispozici několik vynikajících aplikací pro online hraní Go nebo pro prohlížení partií (formát sgf) či komentování. Aplikace jsou buď zdarma, nebo za velmi rozumnou cenu.

Už je to víc než rok, co mám za kačku Iphone (jako dlouholetý zákazník O2). Jeden z důvodů, proč jsem si tento mobil pořizoval, byl zdarma šířený program Tetsuki, který slouží jako IGS klient (online hraní Go s hráči na celém světě), zároveň lze na něm velmi poholně zaznamenávat partie (a ty si pak odeslat na email ve formátu SGF). Ale není to jediný vhodný program pro Goisty na Iphone, jak jsem brzy zjistil...

Dokončení pravidel Go pro zvládnutí opravdové partie. Článek navazuje na Základní pravidla Go . Tématem bude Cíl hry, počítání, živé a mrtvé skupiny, počítání skóre.

 

Jmenuji se Radek Pelikán, bydlím v Ledči nad Sázavou. Mám 3 krásné děti.

Mezi mé velké koníčky patří desková hra Go a nově jsem začal cvičit Kendó v Ledči nad Sázavou.