Draví ptáci ve Žlebech

Navštívit zámek ve Žlebech je samo o sobě hezký zážitek, ale když už budete někde v okolí, nenechte si ujít vystoupení dravců. Nejen, že se něco dozvíte, ale pozorovat ty majestátné tvory, jak Vám lítají těsně kolem hlavy, je opravdu nezapomenutelný pohled. Jeli jsme se tam podívat i s Tomáškem, Eliškou a Tomášem, no a samozřejmě s bábou a dědou.

Bába s dědou si vedou Šimona v oboře můžete vidět mimo jiné i čápa s kormorány a divokými husami krmení bílých jelenů krkavec, Šimonovo oblíbené zvíře /v Pavlově ho podobný totiž klovnul) káně odpočívá před exhibicí nízký nálet sovy sokolník cepuje dravce pohled zblízka sedící luňák - tenhle uměl skvělé kousky ve vzduchu dravec sedá holčičce na hlavu dravec vzal čepici a letí s ní k sokolníkovi chytání masa ve vzduchu, luňák je v horním pravém rohu snímku orel v letu sokolník s dravcem na rukavici orel startuje dravci se volně promenádují kousek od diváků nelétavý sup nakonec vyskočil na ruku dravý pták nasazuje na přistání děda se kouká s oběma vnuky kluci vyplazují jazyky s dědou děda s Šimonkem zkoumají místo nad vodopádem zámecký park Žleby, v popředí je vidět Makétka s Šimonkem
 

Jen škoda, že bylo takové horko, neměli jsme pak na nějaké větší chození ani pomyšlení. Takže jsme koukli jen na bílé jeleny při krmení, na čápa, kormorány, ale jinak jsme si oboru ani pořádně neprošli. Máme tedy alespoň dobrý důvod se sem vrátit a tentokrát si zajdeme i dovnitř zámku.

 

Jmenuji se Radek Pelikán, bydlím v Ledči nad Sázavou. Mám 3 krásné děti.

Mezi mé velké koníčky patří desková hra Go a nově jsem začal cvičit Kendó v Ledči nad Sázavou.