Podzim 2010 - kluci rostou

Teta Jana nám jednou jako dobrou výchovnou metodu poradila "Odchod hraček". Stěžovali jsme si totiž, že se Šimonek chová k hračkám občas škaredě a tříská s nimi (mimochodem, Lego zatím vydrželo vše!), což se nám samozřejmě nelíbí. Takže Šimonkovi jednoho dne odešly hračky pryč, prostě se vzbudil a na policích místo hraček nebylo nic. K našemu překvapení, si toho ale Šimon vůbec nevšiml!!!

Po pár hodinách jsme to vzdali. Šimon si hrál se zvířátky, které otrhal Matějovi z kolotoče a s věcmi, co našel (ubrousek, lžička, pantofel), že mu chybí autíčka, stavebnice a dinosauři prostě nevnímal. Tak jsme na téma odešlých hraček začali říkat poznámky, až konečně Šimonkovi došlo, že něco není v pořádku :)

Myslel jsem si, že se celá akce minula účinkem, ale možná si přece jen Šimon někde v podvědomí uvědomil, že se to může zopakovat a o hračky znovu přijít. Od té doby se vlastně to zuřivé házení kostkama a dupání na věci neopakovalo... Takže pokud budete mít někdy podobný problém s dítětem, doporučuji sebrat všechny hračky a poslat je na několikadenní výlet pryč. Mrňous si jich začne víc vážit...

 

Matěj na rozdíl od Šimona stále hltá kolotoč očima koupání je zábava Matěj se pomalu už nevejde do vany roztočený kolotoč rovná se rozesmátý Matěj pokud Matěj nespí, tak je hodný a kouká se... dočkali jsme se hodného dítěte! Matěj je sice hodný, ale taky umí neslušná gesta ručičkou Šimon má v oblibě nářadí, kuchyňské potřeby, prostě cokoliv praktického změní v hračku nádherný portrét Šimonka, tahle fotka se Markétce opravdu povedla Matěj v pozici tygra Matěj zblízka (foceno, když  mi ležel na břiše) Matějíček se usmívá na maminku přenosný plyšák, Matěj je v tomhle oblečku opravdu kouzelný :)
 

 

 

Jmenuji se Radek Pelikán, bydlím v Ledči nad Sázavou. Mám 3 krásné děti.

Mezi mé velké koníčky patří desková hra Go a nově jsem začal cvičit Kendó v Ledči nad Sázavou.